Skip to main content

Parlamentní kaplan

Kaplan v Parlamentu je nablízku všem zaměstnancům ústavních institucí i samotným voleným zástupcům a jejich politickému aparátu proto, aby věděli, jak je jejich práce důležitá a potřebná. A zároveň, aby se v ní necítili sami. Aby si mohli být jisti, že se za ně někdo vytrvale modlí a je ochoten naslouchat, když se potřebují svěřit se svými zmatky, bolestmi i radostí. Vlastně s čímkoliv; třeba jen vydechnout a být si jisti, že kaplan to nikde nebude vykládat, protože se neplete do politiky. Chcete vědět o práci kaplana více? O mé práci ví Česká biskupská konference a Ekumenická rada církví v ČR, nemám jejich vyslání, ale oficiálně jsem je oslovil. Pracuji s podporou mé církve, prezidenta České křesťanské akademie a také s podporou Institutu Terezínské iniciativy. Přečtěte si Doporučení od bývalého starosty města Říčan Vladimíra Kořena.

Ostatně, jako kaplan nechci nikde promlouvat na veřejnosti, dělat si známé a sbírat selfíčka s důležitými lidmi. Naopak: Pokud budete potřebovat, budu nablízku a pak na mne klidně můžete zapomenout.

Působím v pozadí, sedávám na galerii pro veřejnost, jsem na telefonu a emailu pro každého, kdo se chce sejít narychlo a nebo plánovaně. Za lidmi jedu tam, kde se cítí bezpečně, mám na paměti i jejich rodinné příslušníky a kohokoliv, kdo je jim drahý.

Držím zpovědní tajemství, které je mi zaručeno i zákonem. Rozvíjím službu, která patří k běžné službě v některých zákonodárných sborech ve světě. To, co nabízím, jsem nevymyslel. Patří to k našemu životu. Volené představitele horní a dolní komory a jejich zaměstnance i úředníky Senátu a Sněmovny Parlamentu České republiky oslovuji postupně tímto dopisem. Webové stránky parlamentnikaplan.cz jsou ve výstavbě.

Náklady na mou službu jsou kryty věřícími a přáteli, nikoli státním rozpočtem. Nehledám výhody ani pro třetí osoby. Jsem na odchodu do důchodu, dosud působím jako evangelický farář v litomyšlském Novém kostele. V důchodu plánuji působit také jako nemocniční kaplan Léčebného a rehabilitačního zařízení ve Chvalech, v Praze – Horních Počernicích. Pokud chcete přispět na mou práci, tady je QR kód.  A číslo účtu mého sboru v Litomyšli se specifickým kódem pro práci kaplana: 2700275346/2010, VS 991 Velice Vám děkuji!

 

Pokud mne potřebujete, stačí volat +420 604 947 739 a nebo psát na dkvasnicka@gmail.com, odpovím obratem.