Zboží všeho druhu: Na bazárku parkoval i Harley Davidson

Litomyšl – Hračky, kola, knížky, oblečení a nebo třeba houpací Harley Davidson ze dřeva. Maminky z města a okolí míří do tamního Nového kostela. Tentokrát ale ne za modlitbou, ale na nákupy. Již počtvrté se tady totiž koná dobročinný bazárek věcí pro rodiny s dětmi. Šanci mají zájemci ještě dnes. Bazárek bude v kostele otevřený až do osmnácti hodin.

            „Ráno před devátou hodinou už stály maminky frontu venku před kostelem,“ uvedla Martina Soukupová z pořadatelského týmu bazárku. Zájem o věci pro děti je tradičně velký zájem. Někdo shání výbavičku pro miminko, jiný odrážedlo nebo hračky.

            „Vždycky na bazárku v kostele seženu za pár korun pěkné oblečení. Tentokrát mi trochu chyběly kousky pro větší děti, ale zase jsem sehnala zachovalé a originální hračky a levné knížky,“ řekla maminka čtyřletého Honzíka Jana Tichá.

            To Eva Kovářová čeká svého prvního potomka, a tak byla nadšená, že pořídila krásné věci. „Budeme mít holčičku a těch růžových věciček je tady hodně. Jsem nadšená, nakoupím za babku kvalitní oblečky,“ podotkla nastávající maminka.

 

Letí kočárky

 

Pořadatelé zaregistrovali na stovku prodejců dětských věcí. „Rodiny se střídají, jak jim odrůstají děti. Přibývají rodiče s menšími dětmi, protože tradičně je největší zájem o věci pro miminka a děti do tří let. Je tady dost hraček. Nadšení jsou lidé, kteří pořídí levně dětské kolo nebo odrážedlo. Dobře se také prodávají kočárky golfky,“ sdělila Martina Soukupová.

            Výtěžek letošního jarního bazárku pošlou pořadatelé na konto organizace Lékaři bez hranic. „Rozhodli jsme se tak poté, co většina z nás přečetla knížku Tichý dech od Jana Trachty. Jedná se v podstatě o deníkovou zpověď lékaře, který se zúčastnil jedenácti misí. Navíc ve Chmelíku žije Terezie Hurychová, která také na misích byla,“ vysvětlila Martina Soukupová.

            Na bazárek proto v květnu naváže beseda s rodinou Terezie Hurychové, o které navíc Česká televize natočila dokument. I ten se bude pátého května v sedmnáct hodin v kostele promítat.

 

Otevřou popáté

 

Organizátoři bazárku slibují, že akci zopakují i na podzim. „Máme příslib partnerů, měly by být i nové kočárky. Když to půjde, tak bude bazárek popáté,“ dodala Martina Soukupová. Přiznává ovšem, že uspořádání není jednoduché. Všichni dělají akci ve svém volném čase, navíc někteří studují vysoké školy nebo mají malé děti.

 

Foto popis| POCTIVÁ RUČNÍ PRÁCE je dřevěná a zmenšená kopie Harleye (nahoře), na skladě byla i řada plyšáků a panenek.

Foto autor| Foto: Iveta Nádvorníková

 

Region| Východní Čechy

 

Foto na webu - autor: Jana Bisová