Dopis od Jany - Kenya 62

Dny zde v Domově ubíhají tak rychle, že už je polovina května. Ani tomu nemůžu uvěřit.

Všem se daří dobře. Malá Grace už dávno neštovice nemá, vlastně se to vše upravilo po několika dnech. Všichni jsou zdraví.

Máme tu v Domově dvě nové dobrovolnice, které přijely z Ameriky, Keilu a Maggie. Pracují hlavně v Barace, ale Maggie by chtěla učit na škole jako já. Budou tu až do konce července.

Ve škole si pro mě pan Warui, náš ředitel, vymyslel další činnost. Měla bych vyzdobit nově vymalovanou halu na shromáždění malbami, biblickými verši atd. Co přesně se bude malovat, o tom zatím přemýšlíme. Dvě kolegyně mě mají pomoct s nápady. Myslím, že je to zajímavý nápad, jen si říkám, kdy bych to vše měla stihnout. Nyní pracuji na výzdobě jídelní haly v Domově – stále dělám Zahradu Eden a čeká mě tam ještě spousta obrázků. Ten projekt ve škole zní ale lákavě.

Dnes ve škole jsem se bavila s kolegou, panem Muem, který po několika větách a otázkách, proč musím odjet z Keni, řekl: „Forgive me… I have fallen in love with you.“ Pan Mue je velmi milý člověk, ale také je z něj někdy cítit alkohol. Je to vdovec a hledá přítelkyni…

Během večeře sedávám u různých stolů a bavím se s různými dětmi. Obvykle si při jídle vyprávíme příběhy ze školy, pohádky nebo různé další věci. To mě opravdu baví, protože děti vždy chtějí další příběh, když skončím. Ve vyprávění se střídáme, jinak bych za tu dobu nic nesnědla.

S Boazem teď mám takový problém – týká se to skutečnosti, že děti chodí do mého bytu. Několikrát jsme se o tom bavili – vždy to vypadalo, že děti mohou přijít, když je pro to opravdu nějaký důvod. Nyní ale Boaz nechce ani to… žádné dítě nesmí vejít. Je to prý proto pravidlům Domova. To si myslím, že je velká škoda, ale co se dá dělat.

 

Fridah, naše středoškolačka, poběží v pátek, sobotu a neděli závod. Postoupila do okresního kola poté, co skončila ve školním kole na prvním místě. Prosím vás o modlitby za ni, i ona sama by vám byla velice vděčná. Dnes jsem si s překvapením uvědomila, že mi tu v Keni zbývá už jen asi šest týdnů, což je velmi krátká doba… chtěla bych vás poprosit o přímluvy u Boha za to, abych tu dokončila svou práci a dovedla si vážit každé chvíle s dětmi. Snažím se jim tu předat co nejvíc. I za ten problém s Boazem se můžete modlit, aby se to vyřešilo. Díky moc!