Litomyšl–Nový kostel Církve bratrské se stal místem, kam více než osmdesát pět rodin a na třicet sponzorů přišlo prodávat potřeby převážně pro malé děti, a nespočet rodin naopak nakoupit pro své ratolesti. Přičemž z každé prodané bazarové věci patnáct procent a z každé nové věci od sponzorů dokonce sto procent putovalo na podporu litomyšlského nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Naděje.

 

Peníze, které pomohou

 

Naděje se díky bazárku může těšit na částku částku přesně 33 500 korun.

                „Po více než patnácti letech od postavení vyžaduje budova větší i menší úpravy. Loni jsme díky grantu například vyměnili část oken, což byla poměrně velká investice. Spravovat takový velký objekt není jednoduché. Snažíme se ale být dobrými hospodáři. Finanční dar použijeme pro drobné opravy a dovybavení v interiéru střediska. Jsme za tyto volné prostředky moc vděční,“ uvedla Martina Soukupová z litomyšlské pobočky Naděje.

                Každý den do nízkoprahového centra dochází až třicet dětí. Za týden se v Naději zkontaktují s přibližně stem dětí nebo rizikovou mládeží.

                Cílovou skupinou litomyšlské Naděje jsou děti a mládež ve věku od šesti do šestnácti let, kteří často zažívají obtížné životní události, či mají problematické rodinné zázemí. Stává se, že nedokáží například plnit požadavky, které na ně klade školní docházka. Naděje proto mimo jiné zabezpečuje ve spolupráci s dobrovolnickým centrem Farní charity v Litomyšli doučování dětí a podporu dětí v přípravě do školy.

 

Foto popis| NAKOUPILI v benefičním bazárku v Novém kostele v Litomyšli a pomohli tím místní pobočce Naděje.

Foto autor| Foto: Deník/ Jitka Šteflová

Region| Východní Čechy