Zpět: Co se děje

Mládež

Osmá (ekumenická) mládež - 4. 11. 2016

20.12.16

Sešlo se nás docela dost. Společně jsme podnikli pár aktivit, jako předvádění biblických příběhů pomocí pantomimy, kde ostatní měli hádat o který zrovna jde. Též jsme hráli Gordický uzel. To je taková ta hra, kdy se v kruhu náhodně chytnete oběma rukama a snažíte se rozplést. Tuto hru jsme nejdříve hráli na tři skupinky a pak všichni dohromady. Byla to fakt sranda. Biblický program si tento týden připravil Honza. 

 

Sedmá mládež - 21. 10. 2016

17.11.16

Sešli jsme se tohoto krásného říjnového dne opět jako obvykle v pět hodin. Nebyli jsme sice všichni, zato nás ale obohatila svou přítomností malá myška, kterou se nám podařilo chytit a trochu zmrzačit... Naše milá zdravotnice Kačenka však nebyla přítomna, tudíž jí nebylo pomoci a byla nemilosrdně odnesena ven.

Na programu jsme se tentokrát podíleli všichni. Každý si přinesl své oblíbené verše a podělil se o ně s ostatními. Atmosféra byla velmi příjemná a tak jsme po společném sdílení veršů ještě chvíli seděli a povídali si. (Večer byl chladný, a tak se některým z nás stalo, že jim byla ukradena mikina.) Všichni jsme si to ale užili a už se těšili na další mládež :).

 

Šestá mládež - 14. 10. 2016

12.11.16

Tento pátek byla mládež opět neobvyklá. Sešli jsme se ve sboru CB ve Vysokém Mýtě. Program měl přichystaný Michal. nejprve jsme si zatančili řecký národní tanec, což se ne každému líbilo. Potom jsme se seznámili a zazpívali pár chval, následoval program o "dvou tvářích křesťana", který byl velice zajímavý. Nakonec jsme opět zpívali chvály a povídali si s přáteli.

 

Pátá mládež - 7. 10. 2016

08.11.16

Sešli jsme se tradičně v pátek, v pět odpoledne. Měli jsme vícero návštěvníků, kteří rozšířili náš mládežnický kruh. Program obstaral Pája a mluvil o Ježíšově pokušení na poušti. Poprogram měla tentokrát Klárka a připravila pro nás hru s hledáním mince. Nakonec jsme dojedli to, co ještě zbylo a popovídali si.

 

Sborový víkend - 30. 9. 2016

07.11.16

Orlické hory, čerstvý vzduch, slunění, filmy, výlet, vtipy. Všechna tato slova bychom mohli dát do pomyslné množiny s názvem Sborový víkend na Jedlové. I když nás tam nebylo z mládeže mnoho, tak jsme si to moc užili. Program měl Dalík Staněk z CB Olomouc. Měl to moc krásně udělané. Jak jsem již zmínil, tak jsme se s mládeží koukali tak na nějaké filmy. Byly to: Orel Eddie a Vzhůru do oblak. Byly moc hezké. Dále bych zmínil úžasný výlet do místního kostela. Osobně se mi tím splnil jeden z větších snů. Ale abych pokračoval, u kostela byla houpačka a ta nás zaměstnala ještě na hodně dlouho. Závěrem bych jen zmínil jednu z hlášek: "Čendo, řekni věž". 
 

Čtvrtá mládež - 23. 9. 2016

30.10.16

V pátek 23. září jsme se sešli ještě před mládeží, abychom mohli pomoct se stěhováním jedné ze sborových rodin. Program měl Čenda a nazval ho Jak to všechno začalo aneb Podivný příběh o podivných lidech a ještě podivnějších dětech. Poprogram měly na starosti holky Mackovy. Společně jsme se naučili hrát Cup song s plastovými kelímky. Některým to šlo hned a někteří se museli chvíli snažit, než chytili rytmus. Každopádně to byla legrace a užili jsme si to!

 

Třetí mládež - 16. 9. 2016

26.10.16

Mládež třetí patřila kazateli Danielu Kvasničkovi, jenž životy naše mládím ještě nezkušené uvedl do tématu všemi pády dnes v kruzích církevních skloňovaného, leč tak málo v život uváděného – mluvou s lidmi pravé víry neznající tedy evangelizací (Ř 10, 17). Slovutný řečník tento, byv časem omezen, podal nám výklad hutný, leč přece dobře stravitelný. Však běda malé vytrvalosti naší! Po potravě této, občerstvily se naše duše ještě hrou vpravdě bolestnou a lítou, kde Palermo vinou krutovládného pohlaví ženského (zajisté mylně něžným nazývaného), na smrt poslalo ctihodné občany palermské – jaká troufalost!

 

Druhá mládež - 9. 9. 2016

13.10.16

Druhá mládež byla velmi netradiční. Nejprve jsme se sešli u Jindrů, kterým jsme zapěli několik písní pro lepší náladu a poté se společně modlili. Následně jsme se přesunuli do kostela, kde jsme oslavili narozeniny Čendy a Žužu. Když jsme se dostali k programu, tak Honza mluvil o víře. Vzhledem k tomu, že začátek mládeže byl značně posunutý (jednak kvůli oné návštěvě, jednak kvůli zkoušce Unsere Gruppe na svatební obřad na Budislavi), nehrála se onen den žádná hra.

 

První mládež v roce - 2. 9. 2016

13.10.16

Mládež byla u Macků. Kromě základních informací k novému roku jsme se "seznámili" i s 3 novými členy. Simeonem a Kájou Daleckými a s Vítkem Bubeníčkem. Společně jsme si pak povídali, hráli chvály a pochutnávali si na vynikajících lívancích. Rovněž jsme pak ochutnali dva báječné dorty oslavenců (Meme, Kamil), které jsme obdarovali přáníčkem a malým dárečkem.