Zpět: Co se děje

Mládež

Na této stránce je "e-kronika" za rok 2016/17. Rok následující najdete společně se všemi ostatními informacemi na facebooku zde nebo se nás můžete zeptat osobně.

 

Třicátá sedmá (závěrečná) mládež – 23. 6. 2017

28.06.17

Tato mládež byla poslední ve školním roce. Program měl Honza Bubeníček na téma Smysl života – proč tu jsme? Bylo to velmi zajímavé a Honza zde zmínil myšlenku, že by spíš měla být otázka kladena: pro koho tu jsme? Mimo program jsme hráli chvály a také volili mladšovstvo.

 

Třicátá šestá mládež – 16. 6. 2017

28.06.17

Na této mládeži byl hostem Ondra Svatoš, vedoucí odboru mládeže Církve bratrské. Jeho program byl na téma evangelium a byl propleten různými interaktivními aktivitami a příběhy, které Ondra zažil. Poprogram měl na starost Maty Rousek, který přišel s dalším gamebookem, který ovšem nebyl tak dobrý jako ten první.

 

Třicátá pátá mládež (Noc kostelů) – 9. 6. 2017

28.06.17

 Devátého června nebyla běžná mládež v kostele, jelikož probíhala Noc kostelů. Mládežníci s dobrovolníky zde vítali návštěvníky a povídali si s nimi u ohně a u špekáčků. Daniel Kvasnička pak měl krátká zamyšlení na témata např.: jak křtíme, jak kážeme, atd.

 

Třicátá čtvrtá mládež – 2. 6. 2017

28.06.17

Tato mládež byla rovněž fajn, jelikož jsme měli mládež u Matyho Hájka v práci, který pro nás měl připravenou virtuální realitu, ne že bychom šli jen na návštěvu do jiného světa, ale Maty měl k tomu krásné uvedení, které se vztahovalo k jeho diplomové práci. Pak následovala ona virtuální realita. Mohli jsme jít vysoko nad městem, po dřevěné lávce, nebo jsme si mohli prohlédnout podmořský svět.

 

Třicátá třetí mládež – 26. 5. 2017

28.06.17

Jak číst Bibli IV. – Jako knihu knih. Hostem mládeže byl David Beňa. Ten tento díl mládeže pojal velmi dobře. Ptal se nás, jaký typ literatury lze v bibli najít, a tak jsme postupně vyjmenovali skoro všechny žánry, které existují. A to bylo právě zajímavé, jelikož se tam vyskytují skoro všechny žánry, což je úžasné. Každý si tedy může „najít to svoje“. Neméně podstatná informace byla i ta, že různé části bible musíme číst různě. Jinak cestopis a jinak písně.

 

Třicátá druhá mládež – 19. 5. 2017

28.06.17

Tuto mládež jsme strávili na faře zdejšího římskokatolického kostela. Jejich hostem byl Georges Mondo, africký misionář v ČR. Ten měl úžasný program, který se sestával z příběhu jeho misionářské činnosti. Bylo to velmi zajímavé. Georges měl s sebou i fotky, takže jsme i viděli jeho náplň práce. Na závěr nám také zahrál jednu africkou písničkou.

 

Třicátá první mládež – 12. 5. 2017

28.06.17

Estonsko, Lotyšsko, Litva. Na této mládeži jsme měli vyprávění o cestě Čendy, Honzi a Pavla do těchto pobaltských zemí. I přes nevelkou účast se však program povedl a bylo zde předáno mnoho zajímavých příběhů, které byly doplněny krásnými fotografiemi.

 

Třicátá mládež – 5. 5. 2017

28.06.17

 Jak rozumět mužům/ženám? To bylo hlavním tématem mládeže 5. 6. Pozvali jsme si Daniele a Mirku Kvasničkovi. Zpočátku se diskuze vedla společně. Byly zde sděleny informace, jak pro budoucí vztah, tak pro vztah při chození, tak pro manželství. Po sdělení těchto zkušeností jsme se rozdělili na dvě skupiny a diskuze se pak změnila spíše na otázky a na odpovědi.

 

Dvacátá devátá mládež - 28. 4. 2017

28.06.17

 Tento pátek k nám přijel na návštěvu hudební sbor Kvapôčky z Bratislavy. Měli jsme s nimi hudební workshop, na kterém jsme zpívali písničky, ale také se zde opékali buřty. Mimo jiné se zde hráli různé hry, povětšinou seznamovací. O víkendu pak proběhl koncert a také velká městská hra, která byla dokončena o dost dříve, než organizátoři čekali.

 

Dvacátá osmá mládež (víkendovka) - 21. 4. 2017

26.04.17

Dlouho oznamovaná akce se konečně stala skutečností. Vydali jsme se na víkendovku, kterou jsme  strávili na chatě Jindrových ve Svinné. Co do počtu nás nebylo mnoho (9), ale myslím si, že jsme chatu svojí přítomností naplnili až po střechu. Tématem, které se neslo celým víkendem bylo (ne)štěstní v našich životech. Nahlíželi jsme na něj z různých pohledů a dumali nad tím, jak se s  ním vypořádat. Smutnou částí bylo sobotní dopoledne, kdy jsme se účastnili pohřbu bratra Svobody, ale i takové věci patří k životu.

Závěrem bych pověděl snad jen to, že podle toho co vím, tak si to všichni užili a už se nemůžeme dočkat příležitosti strávit společně další chvíle našich životů.

 

Dvacátá sedmá mládež - 31. 3. 2017

26.04.17

Sešli jsme se v trochu komornější sestavě, abychom si vyslechli Dana Rejmana. Tématem jeho přednášky byly zážitky z cesty po Nepálu, kam se vydal s přáteli v létě 2016. Nejprve jsme se s ním ovšem podívali do Dubaje a později i do Ománu, kde jejich cesta začala. Později jsme se společně s ním přenesli například do údolí pijavic, které bylo nevítanou součástí jejich treku v Himaláji. Měli jsme možnost prohlédnout si spoustu krásných fotek z cesty a zjistili jsme, co taková cesta obnáší.

 

Dvacátá šestá mládež - 24. 3. 2017

26.04.17

Tento školní rok již potřetí (a naposledy) nás přišel obohatit o kousek své moudrosti David Beňa. Opět jsme mluvili o tom Jak číst Bibli, tentokráte jsme se zaměřili na to, jak ji číst jako knihu o Kristu. Myslím, že nám všem to do této problematiky vlilo trochu více světla.

 

Dvacátá pátá mládež - 10. 3. 2017

26.04.17

Tentokrát jsme pod vedením Čendy společně opět otevřeli písmo v Lukášově evangeliu. Už jsme se propracovali do deváté kapitoly a tak jsme dnes mluvili o následování. Kromě toho jsme dělali věci jako obvykle, povídali si, zpívali, prostě jsme si to dohromady užili.

 

Dvacátá čtvrtá mládež - 3. 3. 2017

26.04.17

V pátek 3. 3. se mládež vidala na návštěvu ke katolíkům na spolek, kteří měli jako hosta Štěpána Smolena - autora knihy Buď, kde jsi. Štěpán vyprávěl o své knize a líčil různé osudy pouštních otců a i dalších lidí. Plus přidal myšlenku Buď, kde jsi.