penzion Brno
 
Zpět: Program

Mládež

Na této stránce bychom rádi vedli "e-kroniku". Postupně by se tu měly objevovat informace o mládežnických setkáních. Pokud chcete vědět více informací, zeptejte se nás osobně, nebo nás najdete na facebooku zde.

 

Dvacátá osmá mládež (víkendovka) - 21. 4. 2017

26.04.17

Dlouho oznamovaná akce se konečně stala skutečností. Vydali jsme se na víkendovku, kterou jsme  strávili na chatě Jindrových ve Svinné. Co do počtu nás nebylo mnoho (9), ale myslím si, že jsme chatu svojí přítomností naplnili až po střechu. Tématem, které se neslo celým víkendem bylo (ne)štěstní v našich životech. Nahlíželi jsme na něj z různých pohledů a dumali nad tím, jak se s  ním vypořádat. Smutnou částí bylo sobotní dopoledne, kdy jsme se účastnili pohřbu bratra Svobody, ale i takové věci patří k životu.

Závěrem bych pověděl snad jen to, že podle toho co vím, tak si to všichni užili a už se nemůžeme dočkat příležitosti strávit společně další chvíle našich životů.

 

Dvacátá sedmá mládež - 31. 3. 2017

26.04.17

Sešli jsme se v trochu komornější sestavě, abychom si vyslechli Dana Rejmana. Tématem jeho přednášky byly zážitky z cesty po Nepálu, kam se vydal s přáteli v létě 2016. Nejprve jsme se s ním ovšem podívali do Dubaje a později i do Ománu, kde jejich cesta začala. Později jsme se společně s ním přenesli například do údolí pijavic, které bylo nevítanou součástí jejich treku v Himaláji. Měli jsme možnost prohlédnout si spoustu krásných fotek z cesty a zjistili jsme, co taková cesta obnáší.

 

Dvacátá šestá mládež - 24. 3. 2017

26.04.17

Tento školní rok již potřetí (a naposledy) nás přišel obohatit o kousek své moudrosti David Beňa. Opět jsme mluvili o tom Jak číst Bibli, tentokráte jsme se zaměřili na to, jak ji číst jako knihu o Kristu. Myslím, že nám všem to do této problematiky vlilo trochu více světla.

 

Dvacátá pátá mládež - 10. 3. 2017

26.04.17

Tentokrát jsme pod vedením Čendy společně opět otevřeli písmo v Lukášově evangeliu. Už jsme se propracovali do deváté kapitoly a tak jsme dnes mluvili o následování. Kromě toho jsme dělali věci jako obvykle, povídali si, zpívali, prostě jsme si to dohromady užili.

 

Dvacátá čtvrtá mládež - 3. 3. 2017

26.04.17

V pátek 3. 3. se mládež vidala na návštěvu ke katolíkům na spolek, kteří měli jako hosta Štěpána Smolena - autora knihy Buď, kde jsi. Štěpán vyprávěl o své knize a líčil různé osudy pouštních otců a i dalších lidí. Plus přidal myšlenku Buď, kde jsi.

 

Dvacátá třetí mládež - 24. 2. 2017

26.04.17

Zde byl opět hostem David Beňa, který pokračoval ve výkladu tématu Jak číst Bibli. Bližší určení pro tuto mládež bylo Jak - soukromě. Popsal nám svoji zkušenost se čtením Bible. Poté měl Pája program z Partičky. Šlo o konverzaci dvou lidí, ale pozpátku.

 

 

Dvacátá druhá mládež - 17. 2. 2017

26.04.17

Na mládeži v Mýtě jsme byli na programu Peta a Aleny Luptonových. Měli téma o čistotě ve vztahu. Kromě nás a mládeže Bjb Vysoké Mýto zde byla také mládež z CB Vysoké Mýto. Po programu jsme se mohli společně bavit a zpívat chvály, které měla nastarost Barča Štěpánová a Lukáš Pavel.

 

Dvacátá první mládež - 10. 2. 2017

19.02.17

Tuto mládež jsme měli již sedmé zamyšlení se nad textem z Lukášova evangelia. Tentokrát se v hlavní roli objevil Pája. Krátce jsme se podívali na to, co o posuzování druhých lidí říká Ježíš, načež se otevřela velmi dlouhá a plodná diskuse. Poté jsme se každý zabavil dle své libosti. Někteří hráli s Matym Bang!, jiní hráli písničky a někteří si dokonce "pouze" povídali. Myslím, že si to všichni užili a spokojeně se odebrali do vlastních domovů.

 

Dvacátá mládež - 3. 2. 2017

19.02.17

Na tuto mládež přijeli naši milí bří z Vysokého Mýta. Mládež byla podle mého pohledu koncipována jako představení se, poznání se a popovídání si. Pokud byste si ale mysleli, že tento pátek byl jen jakousi zábavou plnou dobrého jídla, zajímavých rozhovorů a společných písní, které postrádaly duchovní program, byli byste na omylu. Program měl Honza na téma Blaze vám, který nám dal nový vhled na tato slova.

 

Devatenáctá mládež - 27. 1. 2017

19.02.17

Média. Jak nás ovlivňují, na co si dát pozor a jak fungují sociální sítě. I tyto otázky byly vyřčeny na mládeži 27. 1. Řečníkem na této mládeži byl Daniel Kvasnička, který zaskočil za nemocného Davida Beňu, který měl mít program z trilogie Jak číst Bibli. 

 

Osmnáctá mládež - 14. 1. 2017

19.02.17

Tato netradiční "mládež" se konala v sobotu 14. 1. v Litomyšli. Mnohé z vás by vzhledem k našemu profilu kostela jistě napadla myšlenka, že toto sáňkování se odehrávalo "u nás na střeše". Skutečnosti je však jiná. Spolu s několika mládežníky jsme se vydali na nedaleký kopec na Wembley a tam sáňkovali. Upříímně řečeno sáňkování zabralo asi tak polovičku času, co jsme tam byli. Zbytek vyplnila koulovačka a různé podobné sněhové hrátky.

 

Sedmnáctá mládež - 6. 1. 2017

19.02.17

Na této mládeži nás nebylo mnoho, ale i tak si myslím, že byla velmi přínosná. Na programu byl Šabat. Hostem byl tentokrát náš milý bratr kazatel, který nám krásným způsovem vysvětlil, jak on vidí šabat, a že je to slovo mnohoznačné. Po programu měla Meme připravenou skvělou hru - židličkovanou. když jsme se vydováděli, tak jsme se spolu ještě chvíli pobavili a pak jsme šli domů.

 

Šestnáctá mládež - 31. 12. 2016

26.04.17

Přespávačka byla moc fajn. Hráli jsme různé chvály a hry (např. schovku) a poté jsme se šli podívat do města na ohňostroj. Ráno jsme pak společně posnídali. Měli jsme zde příjemnou návštěvu v podobě Milana z Hradce, který s námi vydržel až do rána.

 

Patnáctá (Vánoční) mládež - 22. 12. 2016

03.01.17

Mládež se netradičně konala v kavárně. Nálada byla převážně dobrá, povídali jsme si spolu nad hrnky čajů a horké čokolády, nebo pozorovali neutuchající snahu Čendy zjistil, co Meme hraje za klavírní skladby. Vrcholem tohoto snažení nebylo získání not, avšak souboj Meme a Čendy v páce. Nutno podotknout, že pak měl Čenda i po dvou dnech skoro až krvavé stopy onoho souboje. Nakonec ale věřím, že i přes tyto šrámy byla mládež v prostorách bývalé Café 59 moc fajn.