Vlna solidarity

Když se nálepka, která je rozměrem poměrně malá a nevýznamná, opřela do základních práv a svobod tím, že špinila jedno náboženství, není to daleko od toho, že budou špiněna další náboženství. Právníci organizace In Iustitia, kteří nás kontaktovali, nám pomohli s právní stránkou naší obrany. Další připomněli, že nálepkou to na pardubickém rodinném centru Kašpárek začalo a navedli nás na kontakty s postiženými. V Praze byla stejnou noc pošpiněna Diakonie ČCE a další provozovny zóny Hate Free. V tomto víkendu byla také židovská Pascha, v  Chebu hořel kříž... Je toho hodně najednou.

Vážíme si podpory předsedy ERC a našeho čelního představitele a kazatele Daniele Fajfra, který nám napsal. Požádali jsme jej, aby reakce byla plošná s podporou pro všechny postižené. Mrzí nás, že se ozval jen jeden ministr české vlády s odsouzením těchto incidentů. Reagujeme na to zde

Incident má Policie ČR v šetření. Točila u nás Česká televize pro regionální zpravodajství. Podívejte se zde. Nemyslíme jen sami na sebe. Všude jsme připomínali, že na kostele Povýšení sv. Kříže se periodicky objevují svastiky... I to je naše Litomyšl. Nejde nám o naši obranu, ale o právo a spravedlnost pro všechny.