Záplavy v Indii, Chennai - Madras

Druhou adventní neděli jsme si připomínali nouzi lidí v indické Chennai, kde spadlo za poslední dobu 350 mm vody. Záchranáři museli poskytnout pomoc okolo 120 000 lidí a přes 260 lidí zaplatilo životem.

Známe z Chennaie Prabhu a Nancy, kteří byli v Litomyšli a pracují v Indii s postiženými lidmi. Také jsme byli v kontaktu s Karunou, přes kterého jsme posílali pomoc dětskému domuvu v Pudukkottai. Karunova rodina, která bydlí v Chennai se zapojila do pomoci potřebným. Přidávám kopii dopisu od Karuny:

 

Milá Jano, děkuji  tobě i všem členům vašeho sboru za modlitby. Děkuji za váš zájem pomoci obětem. Chceme pomáhat konkrétním způsobem. Darovali jsme z naší společnosti 150 nových triček mužům, kteří byli postiženi záplavami. Hodně žen je ubytováno ve veřejných budovách, jako jsou školy a kostely. Budovy jsou přeplněné a nejsou tu odpovídající sociální zařízení a nedostatek v zásobování vodou. Žen a dětí je velké množství a máme málo sanitárního vybavení. Podporujeme dodávky toaletních papírů, papírových kapesníků, ručníků a hygienického vybavení. Také tam potřebují nějaké zdravotnické vybavení k ošetření ran na nohách (země je stále mokrá). Pokud byste mohli nějak podpořit koupi tohoto materiálu pro tyto ženy a děti, pomůže to trochu zmírnit jejich stres. S pozdravem Karuna

 

Pro ty, které to zajímá více a vládnou aspoň trochu angličtinou  >zde