Hned čtyři učitelé se v čase podzimních prázdnin vydávají na cestu ve Fordu Tranzit, který naplní ještě další spolupracovníci a pytle s rukavicemi, teplými ponožkami, dětskými nosítky, pláštěnkami a dalšími drobnostmi tak, aby byl plný. Finančně podpoří cestu Nový kostel penězi na pohonné hmoty a základní sumou peněz na potřeby. Systém dobrovonické pomoci není vůbec chaotický, má řád přesto, že nejde o nějakou formálně ustavenou organizaci. Tato koordinace je vedená především z Brna, nicméně díky sociálním sítím nepotřebuje pevné sídlo. Taková služba je operativní a rychlá. Samozřejmě, že je ve spolupráci s UNHCR a Červeným křížem, případně Lékaři bez hranic, kteří běžencům pomáhají. Z českých aktivit je možno jmenovat Člověka v tísni. 

V říjnové diskusi s dvěma novinářkami byl přítomen také Dalimil Petrilák, který se na práci dobrovolnického centra podílí. Po návratu našich dobrovolnků jistě bude příležitost slyšet a vidět na fotografiích, jak jejich pomoc proběhla. Pokud nám chcete pomoci kdo by nám chtěl pomoci, může se přidat. Penězmi do sborové kasy do pondělí 26.10.2015 a na sborový účet ve FIO bance 2700275346/2010 s poznamkou "Bapske" Potvrzení o daru vystavíme. 

Zároveň sbíráme v neděli (v čase bohoslužeb a po nich, případně po dohodě telefonem 733 619 141 a v pondělí (10:00-20:00) teplé ponožky, rukavice (obojí spárované, ideálně nové) pláštenky a krosničky/nosítka na děti. V úterý vše nabalíme do pytlů a vypravíme na cestu. Budeme vděční i za modlitby pro dobrovolníky, za jejich cestu i ochranu na místě. Děkujeme