Náš kostel zase praskal - ale jen „ve švech“

V pátek 8.listopadu skončil 2. ročník dobročinného bazárku potřeb pro rodiny s dětmi v Novém kostele v Litomyšli. Letos tak můžeme na účet, vyhrazený pro účely práce Jany Vlčkové v Keni, připsat celkem přes 55 tisíc korun!

 

Organizujeme akce pro rodiny s dětmi v Litomyšli a okolí. Vychází to z toho, že tato skupina je také u nás v kostele početná. Máme zkušenost, že životní úroveň rodin s dětmi v našem v regionu se může dramaticky lišit. Někdo je na tom velmi dobře, někdo naopak řeší existenční problémy. Na bazárku si přišel na své každý návštěvník. Ten, kdo hledal značkové, dražší nebo úplně nové zboží; ale i všichni, kdo sháněli oblečení jen „na lítačku“.

 

Darem nových věcí do prodeje nebo svými službami přispěli znovu také naši  - dlouhodobí i noví – partneři. Za jejich projevenou důvěru a pomoc jim patří velký dík. Patří sem HRG tiskárna Litomyšl, Sonnentor Čejkovice, Darren Production a Evona Chrudim, Rotex Třebíč, Stap Vilémov u Šluknova, Betty Mode Kyjov, Cannaderm Teplice, nakladatelství 65.pole, Paseka a Martinus.cz Praha, Česká biblická společnost, Samuel, Karmelitánské nakladatelství Kostelní Vydří. Poděkování patří Matyášovi Hájkovi za grafický návrh plakátu a rychlé zpracování materiálů pro tisk.

 

Akce měla opět charitativní přesah. Výtěžek je určen ve prospěch zajištění vzdělání a sociální práce v domově pro sirotky First Love International v Nairobi v Keni v roce 2013/2014 (jaro 33.900 Kč, podzim 23.000). Nenechte si ujít  fotografie a nové zprávy na zajímavém blogu na webových stránkách Nového kostela (www.novykostel.cz). Tam pravidelně přispívá Jana Vlčková ze Svitav, která působí přímo na místě od září tohoto roku. 

 

Velmi si vážíme všech, kteří se do akce zapojili a děkujeme Vám! Zájem prodejců oproti jaru vzrostl téměř trojnásobně. Maminky se nás po prázdninách ptaly, kdy bude další bazárek, ale že v listopadu bude kostel doslova praskat ve švech, to jsme nečekali.  Potvrdilo se nám, že takové akce v našem městě teď mají smysl. 

Napsala Martina Soukupová