Legoprojekt - Děti pamatovaly na hasiče i letiště

Postavit město trvá ve skutečnosti i několik staletí. Děti z Litomyšle to zvládly za tři dny. Nestavily totiž z cihel a malty, ale z lega.

 

Církev bratrská v Litomyšli letos již potřetí připravila společně s NADĚJÍ tzv.Legoprojekt a pozvala děti, aby si přišly do Nového kostela hrát.

„Děti si samy vybírají z velkého množství stavebnic, co chtějí postavit. Najdete tu už koleje s jezdícími vlaky, lodě, letadla, nádraží či různé stavby; nechybí ani fotbalový stadion,“ vyjmenovává Jitka Nádvorníková, vedoucí nízkoprahového zařízení pro děti a mládež NADĚJE. Do stavění se každý den mohlo zapojit maximálně přihlášených 32 dětí. Děti v sobotu 21.září město dokončily, v neděli 22.září bylo městečko slavnostně představeno široké veřejnosti v rámci bohoslužby uzpůsobené programem především pro rodiny s menšími dětmi. A nechyběl ani velký lego dort, připravený speciálně pro tuto akci, tentokrát už z pravého marcipánového těsta.

 

Foto v příloze:

 

Ing. Jana Macková

 

Martina Soukupová

tel: 775 868 104

email: m.soukupova@nadeje.cz

www.nadeje.cz

 

NADĚJE

M.Kuděje 14

570 01 Litomyšl

 

 

NADĚJE již více než 20 let poskytuje sociální, zdravotní, vzdělávací a pastorační služby všem těm, kteří se v důsledku věku, zdravotního postižení či jiného ohrožení dostali do nepříznivé životní situace. Odesláním dárcovské SMS DMS NADEJE na číslo 87777 podpoříte sociální služby NADĚJE začleněné do integračního programu. Cena DMS je 30 Kč, NADĚJE obdrží 27 Kč. Děkujeme Vám.

 

 

Akce byla podpořena městem Litomyšl